GRAVITAS CONSULT OÜ JUHIB EESTI – LÄTI PROGRAMMI 2014-2020 RAHASTATAVAT PROJEKTI "COOP LOCAL"

Coop local logo

Projekti partneriteks on Setomaa Valdade Liit, Räpina Inkubatsioonikeskus, Vastseliina vald, Ape vald ja Smiltene vald. Projekti “Coop Local” eesmärgiks on elavnenud piiriülene koostöö ja ärisuhted kohalik toidu väiketootjate ja käsitöömeistrite vahel. Projekti tegevuste kaudu soovitatakse julgustada Eesti-Läti piirialadel (Setomaa, Räpina, Vastseliina/Orava, Ape, Smiltene) tegutsevaid ettevõtjaid alustama piiriülest kaubavahetust ja koostööd, mis aitaks neil rohkem tulu teenida. Projekti koordinaatoriks ja finantsjuhiks on Silja Lehtpuu.
21.-22. aprillil 2017 toimus projekti sihtrühma kuuluvate Eesti ja Läti ettevõtjate kontaktüritus, kus kaardistati ettevõtete hetkeolukord ja huvid ning ootused. Kokku osales üritusel enam kui 70 ettevõtjat Kagu-Eestist ja Ape/Smiltene piirkonnast.

 

 

Coop local photo

GRAVITAS CONSULT OÜ JUHIB KESK-LÄÄNEMERE PROGRAMMIST 2014-2020 RAHASTATAVAT PROJEKTI "ACTIVE AGE"

Projekti partneriteks on Setomaa Valdade Liit, Ape vald ning Engure vald. Projekti “Active Age” eesmärgiks on võrdsemate võimaluste loomine tööturul osalemiseks Setomaa piirkonnas ning Ape ja Engure valla elanikele, kes on vanuses 55+ ning olnud tööturult eemal kauem kui aasta. See saavutatakse läbi koolitusprogrammi ning tugirühmade elluviimise ca 100-le osalejale. Projekti koordinaatoriks ja finantsjuhiks on Silja Lehtpuu.

Gravitas Consult OÜ juhib Kesk-Läänemere Programmist 2014-2020 rahastatavat projekti "GreenAgri"

greenAgri

Projekti partneriteks on Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Läti Farmerite Parlament. Projekti “GreenAgri” eesmärgiks on Eestis ja Lätis põllumajandustootmise tagajärjel toitainete leostumise vähendamine pinnavette ning sealt edasi Läänemerre, säilitades samas tootjate konkurentsivõime. See saavutatakse läbi keskkonnasõbralike praktikate tutvustamise ja testimise orgaaniliste väetiste majandamise valdkonnas. Projekti koordinaatoriks ja finantsjuhiks on Silja Lehtpuu.


04.detsembril 2015 toimus esimene põllumajandustootjate ning valitsusasutuste ühine ümarlaud, kus osales ka keskkonnaminister Marko Pomerants. Arutelu käigus leiti ühiselt, et kõige olulisem on põllumajandustootjate teadlikkuse tõstmine, et tootmine oleks efektiivne, kuid samal ajal oleks tagatud keskkonnahoid.

GRAVITAS CONSULT OÜ JUHIB EESTI – LÄTI PROGRAMMI 2014-2020 RAHASTATAVAT PROJEKTI "UNESCO TOURISM"

Projekti partneriteks on MTÜ Setomaa Turism, SA Seto Instituut, Rahvuskultuuri Keskus "Suiti", Dundaga Vallavalitsus, Ventspilsi Vallavalitsus, Läti Maaturismi Ühendus "Lauku ceļotājs", Kihnu Vallavalitsus, SA Kihnu Kultuuriruum, Värska Vallavalitsus, Meremäe Vallavalitsus, Kuldiga Vallavalitsus, Alsunga Vallavalitsus. Projekti “Unesco Tourism” eesmärgiks on luua ühine turismitoode UNESCO poolt tunnustatud nelja väikese kultuuripiirkonna baasil. Pakkudes ühist terviklikku ja atraktiivset turismitoodet on külastajatel võimalik osa saada ehtsast kultuuripärandist, mida tänapäeva maailmas leidub harva. Projekti koordinaatoriks on Silja Lehtpuu.

06.-08. märtsil 2017 peeti projekti avaüritus, mille raames toimus ka workshop turismimarsruutide kujundamise teemal.

Unesco

Gravitas Consult juhitud projektid said Eest-Läti-Vene programmi lõpuüritusel viis auhinda

Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programmist 2007-2013 toetati kokku 50 erinevat projekti. Neist parimaid tunnustati 23. septembril 2015 aastal Riias toimunud auhinnagalal.

Auhindu anti kokku seitsmes kategoorias, millest Gravitas Consult juhitud projektid said ära märgitud neljas: parim projektijuht, parim suhtleja ja turundaja, parim partnerlus, parim jätkusuutlikkus. Sealjuures pärjati parima projektijuhi tiitliga nii Sille Talvet („Via Hanseatica“ ja „People with Nature“ koordineerimine) kui Silja Lehtpuu („Safe Road" ja „Heritage Business" eestvedamine). Sille award2

Via Hanseatica mobiilirakendus liidab Venemaa, Eesti ja Läti üheks reisikogemuseks

Via Npp android 0001 Avakuva

4. aprillil esitleti Peterburis rahvusvahelise turismimessi "Leisure without borders 2014. Summer" raames Via Hanseatica uhiuut mobiilirakendust, mis teeb reisimise Peterburi ja Riia vahel oluliselt sisukamaks. Olgu see Gatšina, Narva, Tartu või Sigulda, mis teele ette jääb, kõikjal saab Via Hanseatica rahendusega reisielamust paremaks tuunida. Mobiilirakendus on loodud nii Apple iOS kui ka Google Android telefonidele.

Loe edasi